Pečovatelská služba

Telefon: 532162301 Identifikátor 3380323
Email: betanie.brno@seznam.cz Druh služby: Pečovatelská služba
  • Joštova 141/7, Brno-město, Brno 60200
Web: www.betanie.eu Poskytovatel: Betanie - křesťanská pomoc, z.ú.
Charakteristika: Pečovatelská služba je terénní nebo ambulantní sociální služba, určená pro lidi, kteří z důvodu věku či zdravotního postižení potřebují pomoc např. s mytím a koupáním, oblékáním, přemísťováním, pohybem, zajištěním chodu domácnosti aj. Pečovatelská služba je určená i pro rodiny s dětmi, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Pečovatelská služba podporuje život doma, pomáhá pečujícím osobám (rodina, blízké osoby). Cílem pečovatelské služby je umožnit využívání běžně dostupných veřejných služeb a zůstat doma mezi blízkými ve svém okolí.

Pečovatelská služba v domácnostech je zajišťována od roku 1996. V současnosti 10 pracovnicemi v sociálních službách na území města Brna v nepřetržitém provozu 24 hodin denně. Pracovnice v domácím prostředí klienta pomohou s činnostmi, které uživatel už nezvládá.